W grudniowym wydaniu gazety „Z nad Rudawy” możemy przeczytać artykuł na temat zasadności budowy drogi startowej według tak zwanego wariantu ” północnego”

Zastanawia nas czy umieszczenie tego artykułu było sponsorowane ….  Po jego obszerności domyślamy się , że tak. Byłby to kolejny przykład na to, że dzięki dostępności do pieniędzy można zrobić wszystko – nawet wbrew woli mieszkańców. Pan Prezes wszystkim Państwu życzy Spokojnych Świąt (strona 25 gazetki link poniżej)Tymczasem jak skarżą się mieszkańcy Gminy częstotliwość operacji lotniczych w okresie Świątecznym znacznie wzrosła co jest zrozumiałe. Święta niestety wbrew temu co pisze Kraków Airport nie były spokojne a samoloty Ryanaira operowały do późnych godzin nocnych ostatnie przyloty po 01:00 rano, co kilka minut lądujący lub startujący samolot niestety dał się we znaki bardzo mocno mieszkańcom a przcież to dopiero preludium bo ruch wzrośnie za kilka lat do 8 milionów a docelowo planuje się 12 milionów w 2035 roku.

Korzystając z okazji od wszystkich mieszkańców gminy Zabierzów życzymy zespołowi Kraków Airport aby w nadchodzącym Nowym Roku zrewidowali swoje plany inwestycyjne a wtedy „plany i marzenia otrzymają pozwolenie na start”

Link do gazetki : http://znadrudawy.com/wp-content/uploads/2017/12/ZnadRudawy_grudzie%C5%84.pdf

Proszę przejśc do strony 25