Expose Premiera Donalda Tuska w dniu 12 grudnia 2023: „żadna inwestycja w Polsce nie będzie inwestycją, która doprowadza do tragedii i rozpaczy polskiej rodziny”

Niech ta deklaracja Premiera stanie się drogowskazem dla każdego Urzędnika w Polsce, który wydając często skrajnie krzywdzące Polaków decyzje, przyczyniają się do ich osobistych tragedii.

Przykładem takiego postępowania było wydanie zgody w 2019 roku przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Kielcach (RDOŚ) pod kierownictwem Pana Jacka Opala na realizację inwestycji: „Budowa nowej drogi startowej na lotnisku w Balicach” mimo rażących uchybień w raporcie oddziaływania na środowisko dla tej inwestycji. Na szczęście determinacja strony społecznej spowodowała uchylenie tej haniebnej decyzji RDOŚ Kielce.

Aktualnie lotnisko w Balicach złożyło nowy raport oddziaływania na środowisko do RDOŚ Kielce. Postępowaniem kieruje ponownie Pan Jacek Opala. Mamy nadzieję, że tym razem Pan Opala uwzględni uwagi strony społecznej. Będziemy o przebiegu informować opinię publiczną i w razie konieczności interweniować u Pana Premiera Donalda Tuska